Avaleht   Osavalla ajaleht   Lingid   Kontakt           


ÜLDINFO
KAART
TUNNUSTUSED
KÜLAD
VALITSEMINE
KULTUUR
HARIDUS
NOORTEKESKUS
KÄSITÖÖKESKUS
SPORT
SOTSIAALHOOLE
TERVISHOID
»TURISM
  Loodusväärtused
  Matkarada
  Hooned
  Tõstamaa mõis
  Majutus
TEENUSED
TRANSPORT
JÄÄTMED
SUFE OÜ
KALMISTUD
PROGRAMMID
LEMMIKLOOMAD
KROONIKA
PILDIGALERII
ILM TÕSTAMAAL
VEEBIKAAMERA
TRÜKISED
STATISTIKA
RÄIMEWEST
PROJEKTID
HALDUSREFORM
VALIMISED 2017

Külalisele

 

Tõstamaa on ilus kant oma väga mitmekesise loodusega. Meil on pikalt rannajoont, ranna- ja puisniitusid, kivikülvi, liivaluiteid, põlismetsa,  kauneid jõgesid. Meile kuulub väike osa suurest Nätsi-Võlla rabast, suurem osa Lindi soost ja Läänemaa suurimad järved Ermistu ja Tõhela.

 

Looduskaitse alustest vaatamisväärsustest on kindlasti huvitavamad meremärgid Kastna tammed, Vanapaganaga seotud Manija Kokkakivi, miljardäriproua Anna Tõrv-Murdochiga  seotud Tõrvanõmme mänd, mõisate pargid, salapärane ning kauge Sorgu. Meie uhkuseks olev ainuke asustatud saar Manilaid on kuulus ka oma kõre ehk juttselg- kärnkonnaga. 

 

Samas on meil hulgaliselt ajaloo-, arheoloogia- ja arhitektuuriobjekte: vallas on 4 kirikut, Tõstamaa mõis kogu oma kompleksiga, Pootsi mõisa kompleks, Pootsi tuulik, mitmed kivikalmed, külakalmistud, ohvrikivid ning –puud.

Veebilehe menüüst leiad Tõstamaa külalisena endale loodetavasti kogu vajaliku info - transpordivõimalused siia tulemiseks ja lahkumiseks, wifi alad, majutusasutused, vaatamistväärivad loodusobjektid ja hooned-rajatised, Üldinfo alt kaarti ja palju muud. 

Head puhkamist ja uudistamist! 

  

 
Pootsi tuulik. Foto: T.Mitt


Lauri Kaaviste (AS Pajo) joonistus Manija sadamas olevalt plakatilt. 

 
Sadama tee 2, Tõstamaa, Pärnumaa 88101, tel 444 8161